
Spaarrente daalt als een dolle - snel deposito openen?
Mooie depositorente bij bank in Nederland benutten
De spaarrente verlagingen vliegen ons om de oren... dat blijft maar doorgaan. En ze zullen ongetwijfeld nog een tijdje blijven binnenkomen. Is het daarom een goed idee om nu dan echt een deel van je spaargeld op een deposito te zetten?
Goed over nadenken
Spaargeld vastzetten voor een tijdje - daar wil ik altijd goed over nadenken. En meestal doe ik het dan toch niet. Vooral omdat ik er niet zo van houd als dingen 'vast' zijn... ik houd van flexibiliteit. Daarom heeft een vrij opneembare spaarrekening eigenlijk altijd mijn voorkeur. Maar ja, als de rentes zich zo gedragen als nu?
Vaste rente op deposito kan prettig zijn
Dan is de vaste rente die je afspreekt op een deposito wel heel prettig. Het gevoel van de juiste beslissing als je de rente op spaarrekeningen inderdaad verder ziet dalen, terwijl je weet dat jij nog een tijdje die vastgelegde rente op je deposito krijgt... interessant toch?
Verwachting: spaarrente verder omlaag
Gisteren heeft mijn collega Roland de nieuwste spaarrente verwachting gepubliceerd. Die ziet er niet lekker uit, dit is de samenvatting:
Overal staat dalen, dalen en nog eens dalen. Nu weet natuurlijk niemand écht wat er met de spaarrentes gaat gebeuren - ook Roland niet, jammer genoeg. Er is zoveel gaande in de wereld, met name door de acties van de Amerikaanse president Trump. Toch is de kans héél groot dat de spaarrente dus verder zal dalen.
Kijken naar de mogelijkheden voor m'n spaargeld
Ik switch niet heel vaak van spaarrekening, niet voor één of twee tienden renteverschil. Ook doe ik (te) weinig met beleggen. Maar nu de verwachting zo stellig is, kijk ik toch graag even naar de mogelijkheden om een deel van mijn spaargeld wat slimmer in te zetten dan op een vrij opvraagbare spaarrekening.
Vastzetten op een deposito
Een deposito van 1 jaar vast, dat heb ik weleens eerder gedaan. Langer niet - dat vind ik echt niet zo prettig voelen. Dus kijk ik nu ook weer even naar de 1-jaars depositorente:
Het blijft bijzonder om te zien dat er Nederlandse vlaggetjes bovenaan staan in een vergelijking. Dat was heel lang echt niet zo, maar in januari 2025 zag ik het ook al. Ik heb al een kleine spaarrekening bij YapiKredi, dus het is weinig moeite om er een termijndeposito naast te openen. Dat ga ik nu echt doen, de overboeking staat al klaar!
Update 6 maart 2025: wil ik het deposito vanmorgen openen, zie ik opeens een rente van 2,35% staan bij Yapi Kredi voor 1 jaar vast. Dat was gisteren nog niet bekend, toch is de ingangsdatum op 5 maart gezet. Beetje jammer 😮... nu dan gekozen voor een deposito bij Ayvens Bank (2,50%), want daar had ik al voldoende spaargeld staan om het in één keer te regelen.
ETF's: beleggen als alternatief
Met de steeds verder dalende spaarrente wordt beleggen ook wel weer interessanter. De onzekerheden in de wereld hebben daarop alleen nog een groter effect dan op de rentestand... dus wat is wijsheid?
Als ik er al voor kies om een bedrag over te hevelen naar beleggingen, dan kies ik in elk geval niet voor losse aandelen. En ook niet voor obligaties. ETF's (exchange traded funds) vind ik dan fijner. Weleens van gehoord? Ik zie dat ik hierover in 2023 al opschreef:
Dus, wat voor ETF's - indexfondsen - heb ik dan? Nog steeds geen 😊... de keuzestress heeft mij hierin duidelijk tegengehouden. Als ik dan toch bezig ben kan ik dat ook wel meteen echt oppakken.
Voor beleggen in ETF's moet je een beleggingsaccount hebben. Die heb ik wel, want als je wilt sparen bij Trade Republic, Scalable Capital, BUX of MeDirect heb je automatisch een account om mee te beleggen. Sterker nog: dat is de reden waarom die partijen meedoen op de spaarmarkt - omdat ze hopen dat je dan makkelijker de overstap maakt naar beleggen.
Wirwar van spaarrekeningen
Leuk hoor, zoveel jaren betrokken zijn bij VanSpaarbankVeranderen.nl. Daardoor heb ik in de loop van de tijd toch heel wat nieuwe spaarrekeningen geopend. Soms vanwege mooie rentes, soms om het proces van het openen van een spaarrekening te testen.
Niet heel handig
Inmiddels heb ik een flinke wirwar aan spaarrekeningen op mijn naam staan. Niet heel handig bij de belastingaangifte en ook niet voor het overzicht over wat ik nu eigenlijk heb. Nóg een voornemen: alles even goed op een rijtje zetten en herstructureren!